می توان لوله استنلس استیل خم شد

لوله های استنلس استیل می توانند خم شوند ، که بر اساس خاصیت بدنی مهم فلز ، "شکل پذیری" است. تقسیم می تواند دو خاصیت باشد ، "انعطاف پذیری" (خاصیتی که می تواند در جهت طول کشیده و طولانی شود) و "گسترش" (خاصیتی که با جعل و غیره می توان آن را نازک کرد). پس از حد مشخصی از پردازش "کشش" بدون شکستگی ، فلز در حالت معینی از خاصیت انعطاف پذیری خوبی برخوردار است. به طور کلی فلز را می توان در شرایط خاص و بدون ترک خوردگی تغییر شکل داد.


خم شدن لوله از جنس استنلس استیل نیاز به استحکام و انعطاف پذیری بالای لوله استنلس استیل دارد. به طور کلی ، تا زمانی که لوله از جنس استنلس استیل پس از عملیات حرارتی در محلول خم شود ، آیا می تواند خم شود هیچ ارتباطی با مشخصات لوله استنلس استیل ندارد ، ارتباطی با مواد اولیه لوله استنلس استیل دارد ، و همچنین ربطی به درجه خمش لوله استنلس استیل دارد. به طور کلی ، خصوصیات مکانیکی فولاد آستنیتی بهتر است و می تواند بیشتر خم شود. به عنوان مثال ، 304 لوله از جنس استنلس استیل ، 316 لوله از جنس استنلس استیل ، 409 لوله از جنس استنلس استیل ، 500 لوله از جنس استنلس استیل - فولاد ضد زنگ کروم مقاوم در برابر حرارت ، 630 (17-4PH) فولاد ضد زنگ سخت شدن بارش ، این درجه از لوله های استنلس استیل قابل خم شدن هستند. لوله از جنس استنلس استیل می تواند در اثر گرما و دمای مناسب خم شود.


در حال حاضر ، دو راه برای خم کردن لوله استنلس استیل در بازار وجود دارد:

روش خمشی 1.Cold: عموماً با نورد چندین بار با دستگاه خمش تشکیل می شود.

معایب: قطر لوله های فولادی محدود است ، به طور کلی تنها بین 1cm-5cm. اگر انحنای خیلی کوچک باشد ، قطر لوله های فولادی مستعد تغییر شکل است.

روش خم 2.Hot: لوله از جنس استنلس استیل پر از شن و ماسه ، پر از خمش کشش عملیات حرارتی کامل ، درجه حرارت بالا ، این روش بهترین است.

مضرات: هزینه خیلی زیاد است ، هزینه زیاد است ، برای تولید انبوه مناسب نیست.