آیا می توان لوله استنلس استیل دفن کرد

لوله از جنس استنلس استیل می تواند به عنوان لوله مدفون دفن شود. مقاومت در برابر خوردگی لوله از جنس استنلس استیل در محیط جوی بسیار مناسب است ، اما گودبرداری در خوردگی در خاک ، به خصوص در خاک با محتوای یون کلرید بسیار آسان است. بنابراین ، هنگامی که از لوله استنلس استیل به عنوان لوله دفن شده استفاده می شود ، باید با ضد خوردگی درمان شود.


تخمگذار لوله کشی یکی از روشهای تخمگذار لوله کشی آب و زهکشی است. خط لوله دفن شده پنهان و ایمن است ، زمینهای قابل کشت را اشغال نمی کند ، روی ترافیک تأثیر نمی گذارد ، فضا را اشغال نمی کند. هنگام دفن زیر خط انجماد ، می توان از وسایل موجود در خط لوله از انجماد جلوگیری کرد و هزینه نصب آن نیز نسبتاً کم است. بنابراین ، هنگامی که محیط لوله کشی در فضای باز اجازه می دهد ، خط لوله مدفون به طور کلی تصویب می شود.


سه مورد نیاز برای تخم گذار وجود دارد: ضد خوردگی ، شیب ارتفاع و فشردگی. تخمگذار لوله کشی آبرسانی و زهکشی باید مشخصات لوله های آن و کاستی های خوردگی شفاف مدفون را به طور کامل در نظر بگیرد. عمده معایب تخمگذار خط لوله لوله مدفون عبارتند از: یافتن نشت خط لوله آسان نیست ، تعمیر آن آسان نیست و هنگام نصب شیرآلات و ابزار لازم است که چاههای بازرسی لازم باشد. خط لوله مدفون به راحتی توسط شهرک ناهموار زمین شناسی متاثر می شود ، همچنین حفظ یکبار پایان بخشیدن به پایان خط لوله یا مشکل یافتن آن آسان نیست.


مطابق الزامات نقشه ها ، لوله فولادی باید با رنگ تار زغال سنگ اپوکسی و پارچه الیاف شیشه ای پوشانده شود و برای محافظت در برابر خوردگی با رنگ انتهایی روکش شود.

فرآیند ساخت دیوار بیرونی: حذف زنگ لوله → کاربرد آغازگر coat اولین روکش پوشش coat پوشش کتانی → دیگر

فرایند ساخت دیوار داخلی: حذف زنگ لوله application کاربرد آغازگر coat اولین روکش کت coat کت تمام کننده دوم


لوله های استنلس استیل قابل دفن هستند ، اما باید اقدامات ضد خوردگی را انجام داد. روش ضد خوردگی همان روش لوله گالوانیزه یا لوله استیل بدون درز است. معمولاً از سه روغن و دو پارچه ، 3PE ، رزین اپوکسی و سایر روش های ضد خوردگی استفاده می شود.