آیا لوله زنگ نزن

فولاد ضد زنگ متکی به یک فیلم اکسید غنی از کروم بسیار نازک ، جامد ، ریز و پایدار (فیلم محافظ) است که بر روی سطح آن ایجاد شده است تا از ورود اتم های اکسیژن و اکسیداسیون مداوم جلوگیری کند ، بنابراین توانایی مقاومت در برابر خوردگی را بدست می آورد. هنگامی که دلیل خاصی وجود داشته باشد ، فیلم محافظ به طور مداوم شکسته می شود ، اتم های اکسیژن موجود در هوا یا مایع به طور مداوم نفوذ می کنند یا اتم های آهن موجود در این فلز بطور مداوم از هم جدا می شوند و تشکیل اکسید آهن گشاد می شوند و سطح لوله از جنس استنلس استیل خواهد بود. مداوم زنگ زده


خوردگی و زنگ زدگی لوله های فولادی ضد زنگ به شرح زیر است:

1. در هوای مرطوب ، آب چگالشی بین گرد و غبار و لوله استنلس استیل میکرو باتری را تشکیل می دهد ، که منجر به واکنش الکتروشیمیایی می شود و فیلم محافظ شکسته می شود که به آن خوردگی الکتروشیمیایی گفته می شود.

2. سطح لوله از جنس استنلس استیل به آب مواد آلی (مانند خربزه ، سبزیجات ، سوپ نودل ، خلط و غیره) چسبیده است و تحت شرایط آب و اکسیژن اسید آلی را تشکیل می دهد و خوردگی اسید آلی را به سطح فلز تشکیل می دهد. برای مدت طولانی اتفاق می افتد

3. سطح لوله از جنس استنلس استیل با مواد اسیدی ، قلیایی و نمکی (مانند آب قلیایی و پاشیدن آب آهک در دیواره دکوراسیون) چسبیده است و باعث خوردگی موضعی می شود.

4- در هوای آلوده (مانند جو حاوی تعداد زیادی سولفید ، اکسید کربن و اکسید ازت) در هنگام مواجهه با آب تغلیظ شده ، اسید سولفوریک ، اسید نیتریک ، مایع اسید استیک و غیره تشکیل می شود و باعث خوردگی شیمیایی می شود.


این شرایط در خوردگی و کپک زدن روی سطح لوله استنلس استیل منعکس شده است. دلیل اصلی این شرایط این است که لوله استنلس استیل در موارد عادی به خوبی نگهداری و تمیز نمی شود و در نتیجه سرباره جوش ، رنگ یا پوشش سطح از بین می رود و در نتیجه زنگ لوله لوله از جنس استنلس استیل می شود. علاوه بر این ، محیط استفاده از لوله از جنس استنلس استیل نیز یک عامل اصلی است که منجر به زنگ زدگی می شود. به عنوان مثال در مناطق ساحلی و مناطقی با کیفیت پایین آب اگر در مدت زمان طولانی در این محیط ها باشد ، از جنس استنلس استیل لکه های کپک تولید می کند که منجر به زنگ زدگی لوله از جنس استنلس استیل می شود.


در حین استفاده از لوله از جنس استنلس استیل باید به محافظت ، نگهداری و تمیز کردن منظم توجه کنید و سعی کنید گل ، رنگ ، سیمان ، رنگ و سایر مواد را به سطح لوله استنلس استیل وصل نکنید.در صورت وجود آب برای مدت طولانی لکه بر روی سطح لوله از جنس استنلس استیل ، باید به موقع تمیز شود ، در غیر این صورت زنگ می زند ، و این باعث اثر بخشی استفاده و عمر کار لوله های استنلس استیل می شود.