چگونه لوله استنلس استیل را قطع کنید

روش های زیادی برای برش لوله از جنس استنلس استیل وجود دارد که متداول ترین آنها عبارتند از: برش چرخ ، برش اره مدور ، برش اتوماتیک ، برش لیزری و غیره.


بنابراین ، بهترین روش برش برای لوله از جنس استنلس استیل چیست؟

برای لوله های استنلس استیل با الزامات برش پایین و مزایای اقتصادی ، به طور کلی با چرخ خردکن برش داده می شود. نقطه ضعف این روش این است که برنج بزرگ است. برش اره ای مدور وجود ندارد ، اما در مقایسه با دستگاه برش اتوماتیک ، نیروی انسانی زیادی دارد ، بنابراین قیمت آن نسبتاً بالا است ، بنابراین برای برش برخی از لوله های استنلس استیل طولانی مناسب است. اثر برش دستگاه برش اتوماتیک با لیزر برش قابل مقایسه است و هزینه آن نسبتاً مقرون به صرفه است. در اصل به نیروی انسانی احتیاج ندارد ، اما اندازه آن خیلی طولانی است و انتقال دستگاه زمان را به تأخیر می اندازد ، بنابراین برای برش با اندازه کوتاه مناسب است. بهترین روش برای برش بدون برش برش لیزری است ، اما هزینه برش لیزری بسیار بالا است ، به طور کلی استفاده نمی شود. بنابراین ، روش برش خاص باید مطابق با الزامات کلی لوله استنلس استیل مانند قطر بیرونی ، ضخامت ، طول و مقدار برش و همچنین اثر برش انتخاب شود.


اقدامات احتیاطی جهت برش:

1. لوله استنلس استیل باید به صورت افقی قرار گیرد و جهت قطر آن به موازات برش باشد ، یعنی برش باید به جهت طولی لوله عمودی باشد تا از قطر لوله استیل ضدزنگ افقی باشد. .

2. کمک هزینه مخصوصاً برای برش مکانیکی محفوظ است. اگر لبه برش از عرض مشخصی برخوردار باشد ، طول لوله فقط در صورت رزرو کافی می تواند کافی باشد و می توان سوراخ لوله لوله از جنس استنلس را تنظیم کرد.

در حین برش مکانیکی ، روغن کاری دستی باید بطور مداوم انجام شود تا ضایعات فلزی موجود در لبه برش جدا شود تا در اثر برش تأثیر نداشته باشد.