لوله های فولادی ضد زنگ چگونه ساخته می شوند

لوله های استنلس استیل لوله های بلند و توخالی هستند که برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. آنها با دو روش مجزا تولید می شوند که منجر به لوله جوش داده شده یا بدون درز می شود. در هر دو روش ، ابتدا فولاد خام به شکل شروع کارآمدتری ریخته می شود. سپس با کشش فولاد به داخل لوله بدون درز یا مجبور کردن لبه ها به داخل لوله و آب بندی آنها با جوش ، در داخل لوله ساخته می شود. اولین روش های تولید لوله های فولادی در اوایل دهه 1800 معرفی شد و آنها به طور پیوسته در فرآیندهای مدرن که امروزه از آنها استفاده می کنیم ، تکامل یافته اند. هر ساله میلیون ها تن لوله فولادی تولید می شود. تطبیق پذیری آن باعث می شود که بیشترین محصول مورد استفاده در صنعت فولاد باشد.


دو نوع لوله از جنس استنلس استیل وجود دارد ، یکی بدون درز و دیگری یک درز جوش داده شده با طول آن. هر دو کاربردهای مختلفی دارند. لوله های یکپارچه به طور معمول وزن کمتری دارند و دارای دیوارهای نازک تری هستند. آنها برای دوچرخه ها و حمل مایعات مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های درز سنگین تر و سفت تر هستند. از قوام بهتری برخوردار بوده و معمولاً محکم تر هستند. آنها برای مواردی مانند حمل و نقل گاز ، مجرای برقی و لوله کشی استفاده می شوند. معمولاً در مواردی که لوله تحت فشار زیادی قرار نگیرد ، از آنها استفاده می شود.


در حین تولید می توان برخی از مشخصات لوله را کنترل کرد. به عنوان مثال ، قطر لوله اغلب بسته به نحوه استفاده از آن اصلاح می شود. قطر آن می تواند از لوله های ریز که برای ساختن سوزن هایپودرمی استفاده می شود ، تا لوله های بزرگی که برای انتقال گاز در سطح شهر استفاده می شود ، باشد. ضخامت دیواره لوله نیز قابل کنترل است. اغلب نوع فولاد نیز در استحکام و انعطاف پذیری لوله تأثیر می گذارد. از دیگر خصوصیات کنترل پذیر می توان به طول ، مواد پوشش دهی و انتهای آن اشاره کرد.


فرآیند تولید لوله بدون درز از فولاد ضد زنگ: الف - تهیه فولاد گرد؛ گرم کردن؛ c.hot نورد و سوراخ کردن؛ d. برش پایان؛ e.pickling؛ f.grinding؛ g.lubrication؛ ح نورد سرد؛ i.degreasing؛ عملیات حرارتی j.solution؛ k.straightening؛ برش l.pip؛ m.pickling؛ n. بازرسی محصول نهایی.


فرآیند تولید لوله جوش داده شده از فولاد ضد زنگ:

لوله جوش داده شده تزئینی: مواد a.raw؛ b.slitting؛ c.welding و ساخت لوله؛ d.end پیرایش؛ e.polishing؛ f.inspection (چاپ اسپری)؛ g.packaging؛ h.shipment (انبارداری).


لوله جوش داده شده برای لوله کشی صنعتی: مواد a.raw؛ b.slitting؛ c.welding و ساخت لوله؛ د. عملیات حرارتی تصحیح؛ f.straightening؛ g.end پیرایش؛ h.acid ترشی؛ تست فشار i.water؛ j.Inspection (چاپ اسپری)؛ k.packaging؛ l.delivery (انبارداری).