نحوه تمیز کردن لوله های استنلس استیل

اگرچه لوله از جنس استنلس استیل از مقاومت در برابر خوردگی خوبی برخوردار است ، اما عوامل مختلف محیطی خورنده ای در استفاده روزانه وجود دارد. قطعات با مقاومت در برابر خوردگی ضعیف در فیلم غیرفعال روی سطح لوله از جنس استنلس استیل ، واکنش خوردگی گودال را به دلیل واکنش خود تحریک ، تشکیل سوراخ های کوچک ایجاد می کنند و سایر واکنش های خوردگی به فیلم غیرفعال روی سطح لوله استنلس استیل آسیب می رسانند. بنابراین باید سطح لوله از جنس استنلس استیل به طور مرتب تمیز و نگهداری شود تا سطح زرق و برق آن حفظ شود و عمر آن افزایش یابد.


هنگام تمیز کردن سطح لوله از جنس استنلس استیل ، توجه کنید که سطح آن خراشیده نشود ، از استفاده از مواد شوینده ترکیب سفید کننده و مواد ساینده ، توپ های فلزی ، ابزارهای سنگ زنی و غیره جلوگیری کنید تا مواد شوینده از بین بروند ، در پایان سطح را با آب تمیز بشویید. شستن


شرایط نظافت به شرح زیر است:

1. اگر روی سطح استیل ضدزنگ گرد و غبار وجود داشته باشد و خاک به راحتی از بین برود ، می توان آن را با صابون ، مواد شوینده ضعیف یا آب گرم شستشو داد.

2. علامت تجاری و ردیابی فیلم روی سطح لوله از جنس استنلس استیل باید با آب گرم و مواد شوینده ضعیف شسته شود و ترکیب چسب را با الکل یا حلال ارگانیک (اتر و بنزن) خرد کنید.

3. آلاینده های روغنی ، روغن و روغن کاری شده روی سطح لوله از جنس استنلس استیل ابتدا با پارچه ای نرم پاک شده و سپس با مواد شوینده خنثی یا محلول آمونیاک یا مواد شوینده مخصوص تمیز می شوند.

4- هنگامی که سفید کننده یا ماده اسیدی دیگری وجود دارد که به سطح لوله استنلس استیل وصل شده است ، آن را فوراً با آب تمیز بشویید ، سپس آن را با محلول آمونیاک یا محلول کربنات سودا خنک بشویید و در آخر آن را با آب تمیز بشویید.

5- سطح لوله از جنس استنلس استیل دارای خاصیت رنگین کمان است که بیشتر در اثر استفاده از مواد شوینده یا روغن زیاد ایجاد می شود. هنگام تمیز کردن می توان آنرا مستقیم با آب گرم تمیز کرد.

6- زنگ زدگی ناشی از کثیفی روی سطح لوله از جنس استنلس استیل را می توان با اسید نیتریک با غلظت 10٪ یا مواد پاک کننده ساینده یا با محلول نگهداری مخصوص تمیز کرد.

7. اگر سطح لوله از جنس استنلس استیل خصوصاً لکه و خاکی دارد ، توصیه می شود از ریشه تربچه ، خیار آغشته به مواد شوینده برای پاک کردن سخت آن استفاده کنید. توجه: از توپ های فلزی و ابزار سنگ زنی برای پاک کردن استفاده نکنید که این امر آسیب بزرگی به لوله استیل وارد می کند.


هنگام تمیز کردن لوله های از جنس استنلس استیل ، روش های مناسبی انتخاب می شود تا اطمینان حاصل شود که فیلم غیرفعال روی سطح لوله های استنلس استیل آسیب نمی بیند ، به گونه ای که سطح لوله های استنلس استیل تمیز ، روشن و زرق و برق نگه داشته شود و عمر آن از جنس استنلس استیل باشد. لوله های فولادی طولانی شده است.