نحوه اتصال لوله های استنلس استیل

روشهای متداول اتصال لوله از جنس استنلس استیل به طور عمده شامل اتصال اکستروژن ، اتصال نوع Thread ، اتصال فلنج ، اتصال جوشکاری و غیره می باشد.


1. اتصال اکستروژن

قرار دادن سنبله در حلقه حلقه (اتصال نوع فشرده سازی ، اتصال نوع فشرده سازی حلقه ، نوع فشرده سازی مضاعف / اتصال نوع اکستروژن مضاعف برای قرار دادن لوله در اتصالات لوله است ، وصل کردن نوع اتصال فشرده سازی برای وارد کردن اتصالات لوله در اتصالات لوله است) . هنگام وارد کردن ، محور مرکزی سنبله باید با محور مرکزی زنگار تنظیم شود. پس از درج از ابزارهای ویژه برای فشردن اتصال استفاده كنید ، لوله اتصالی را روی لوله ببندید و از طریق حلقه آب بسته شدن حلقه به اتصال وصل شوید. استفاده از روش اتصال اکستروژن برای تحقق لوله ها و اتصالات لوله های نازک ، صرفه جویی در مواد ، لوله ها قابل جابجایی نیستند و کیفیت لوله ها لازم است بالا باشد.


2. اتصال نوع موضوع

همچنین به عنوان اتصال پیچ شناخته می شود ، از طریق نخ داخلی و خارجی برای اتصال خط لوله و خط لوله ، خط لوله و شیر است. این اتصال عمدتا برای اتصال لوله های فولادی ، لوله مسی و لوله فشار قوی استفاده می شود. اتصال رشته ای یک اتصال ثابت قابل جابجایی است که به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد ، نصب آن با کیفیت و پایدار و قابل اطمینان است.


3. اتصال فلنج

اتصال فلنج نوعی حالت اتصال است که به ترتیب به ترتیب دو لوله یا اتصالات لوله بر روی صفحه فلنج ثابت می شوند ، سپس یک پد فلنج بین دو صفحه فلنج اضافه می شود و در آخر نیز دو صفحه فلنج با پیچ و مهره محکم می شوند تا آنها از نزدیک ترکیب شوند.


4- اتصال نوع جوش

جوش قوس آرگون به طور کلی برای آب بندی کف لوله از جنس استنلس استیل استفاده می شود ، از جوشکاری قوس دستی برای پوشاندن سطح استفاده می شود و آرگون برای محافظت در داخل لوله پر می شود ، به طوری که جوش داخلی لوله باعث اکسیداسیون نمی شود. برای لوله استنلس استیل با قطر کمتر نیز می توان به طور مستقیم با جوش قوس آرگون مهر و موم شد. پس از جوشکاری لوله از جنس استنلس استیل ، باید از سطح جوش محافظت شود ، مانند استفاده از خمیر ترشح کننده اسید ترشی. با توجه به فرم های مختلف اتصال ، جوشکاری را می توان به جوش لب به لب و جوش سوکت تقسیم کرد.