چگونه به لوله های فولادی ضد زنگ لهستانی

پولیش به روش ماشینکاری استفاده از عمل مکانیکی ، شیمیایی یا الکتروشیمیایی جهت کاهش زبری سطح لوله از جنس استنلس استیل ، به منظور دستیابی به سطح روشن و صاف است. استفاده از ابزارهای صیقل دهنده و ذرات ساینده یا سایر مواد صیقل دهنده برای تغییر سطح لوله از جنس استنلس استیل است.


پرداخت لوله از جنس استنلس استیل به دو قسمت تقسیم می شود: پرداخت سطح داخلی و پرداخت سطح خارجی. در صورت نیاز به استفاده بیشتر از آبکاری ، بیشتر صیقل لوله از جنس استنلس استیل است.


پولیش مکانیکی: میله پولیش به داخل لوله کشیده می شود تا هزار چرخ پروانه یا چرخ کمربند ساینده خود ساخته شود تا با سرعت بالایی چرخانده شود و پولیش به همراه چرخش خود لوله فولادی انجام می شود. میله پولیش هنگام چرخش به آرامی حرکت می کند. پولیش مکانیکی این است که یک لایه بسیار نازک از فلز را بر روی سطح سنگ زنی نمونه با سنگ زنی و غلت زدن پودر پولیش بسیار کوچک پاک کنید. اگر فکر می کنید که پولیش مکانیکی به اندازه کافی روشن نیست ، می توانید از خمیر صیقل دهنده به درستی استفاده کنید تا درخشندگی بیشتر شود.


الکتروپولیشن: با لوله های استنلس استیل جلایده به عنوان آند و فلز نامحلول به عنوان کاتد ، این دو قطب به طور هم زمان در سلول الکترولیتی غوطه ور می شوند و انحلال آند انتخابی با جریان مستقیم تولید می شود. به تدریج سطح لوله از جنس استنلس استیل سطح می شود ، به طوری که می توان به اثر افزایش میزان روشنایی سطح لوله استنلس استیل دست یافت.


بعد از پولیش ، زیرا لایه اکسید روی سطح آسیب دیده ، بهتر است سطح آن را با محلول اسید غیرفعال کنید ، در غیر این صورت لوله استیل ضد زنگ به راحتی زنگ می زند.


پولیش نمی تواند دقت ابعادی یا هندسی لوله استنلس استیل را بهبود ببخشد ، اما به منظور بدست آوردن سطح صاف یا براق نظری ، گاهی از آن برای از بین بردن براق (انقراض) نیز استفاده می شود. چرخ پولیش معمولاً به عنوان ابزاری برای پولیش استفاده می شود.


چرخ پولیش به طور کلی از بوم چند لایه ، نمد یا چرم ساخته شده است و دو طرف آن با صفحه های مدور فلزی بسته شده است. لبه آن با ماده جلا دهنده پوشانده شده است که به طور یکنواخت توسط میکرو پودر ساینده و گریس مخلوط می شود.


در حین پولیش ، چرخ پولیش چرخشی با سرعت بالا (سرعت محیطی بیش از 20 متر بر ثانیه) لوله فولاد ضد زنگ را فشار می دهد ، به طوری که ساینده تولید برش نورد و میکرو را بر روی سطح لوله از جنس استنلس استیل ایجاد می کند ، به گونه ای که روشنایی به دست می آورد. سطح ماشینکاری ، و زبری سطح به طور کلی می تواند به Ra0.63 ~ 0.01 میکرومتر برسد.