چگونه می توان موضوعات لوله های فولادی ضد زنگ را مهر و موم کرد

روشهای متداول اتصال لوله از جنس استنلس استیل به طور عمده شامل اتصال اکستروژن ، اتصال پیچ ، اتصال فلنج ، اتصال جوش قوس آرگون ، اتصال نورد و اتصال شیار است.


اتصال نخ لوله ای از جنس استنلس استیل که به عنوان اتصال پیچ نیز شناخته می شود ، به استفاده از سفت کردن مستقیم اتصالات لوله یا لوله ها اشاره دارد ، دو اتصال داخلی و خارجی با موضوعات لوله کج محکم شده است و اثر اتصال از طریق مهر و موم فشار حاصل می شود. نخ اتصال (همانند مهر و موم لوله فولادی گالوانیزه پیچ سنتی). اتصال رشته ای یک اتصال ثابت قابل جدا شدن است که از لوله های اتصال رشته ای و اتصالات لوله جداشونده استفاده می شود. مقاومت درگاه اتصال به استحکام مجاز بدنه لوله می رسد. نصب آن بسیار آسان است و کیفیت آن پایدار و قابل اعتماد است. هنگامی که رابط نخ خارجی با کمربند مواد اولیه پلی تترا فلورو اتیلن زخم می شود ، باید کمی نیروی اعمال شود. در صورت استفاده از کمربند ماده اولیه ، میزان نشت آب رابط صفر می باشد. به طور کلی ، هنگامی که لوله های استنلس استیل متصل می شوند ، هنگامی که اندازه DN15-DN32 ، PN≤1.6Mpa است ، اتصال رشته ای برقرار می شود.


در صورت برقراری اتصال لوله لوله از جنس استنلس استیل ، به نکات زیر توجه می شود تا اطمینان حاصل شود که اتصال لوله لوله از جنس استنلس استیل بسته شده است.


1- پس از اتمام تولید و برش لوله های استنلس استیل و سطح برش صیقل داده شده و ریخته گری می شود ، دستگاه نخ اتوماتیک برای نخ استفاده می شود و روغن کاری برای روغن کاری استفاده می شود. پس از اتصال ، آویز انتهای لوله باید صیقل داده شود ، روغن نخ ، آب و تراشه های فلزی در انتهای لوله برداشته شود و سطح انتهای لوله با چسب ضد خوردگی درجه مواد غذایی پوشانده شود.

2. از سیلانت بی هوازی یا نوار وعده غذایی خام مایع استفاده می شود برای مهر و موم موضوع انتهای لوله ، و پیچ به عمق پیچ باید بر روی دیوار لوله با یک قلم رنگ در همان زمان مشخص شود.

3. درزگیر ضد زنگ باید روی قسمت های نخ شده در معرض و زخم های سطح اتصال اعمال شود.

4- لوله کامپوزیت از جنس استنلس استیل به طور مستقیم با شیر و نازل آب وصل نمی شود بلکه باید با اتصالات پیچ داخلی و خارجی استیل ضد زنگ منتقل شود. در هنگام اتصال با لوله مسی و لوله پلاستیکی ، باید از اتصال ویژه انتقال استفاده شود و به طور مستقیم با لوله گالوانیزه و اتصالات لوله گالوانیزه مخلوط نشود ، تا از آلودگی ثانویه جلوگیری شود.


هنگامی که مفصل با درزگیر بی هوازی بسته می شود ، مدت زمان پخت نباید کمتر از 24 ساعت باشد و آزمایش فشار نباید در طول پخت انجام شود.