لوله استیل ضدزنگ بدون درز چیست؟

لوله استنلس استیل بدون درز یک استیل بلند با سطح مقطع توخالی است و هیچ درز در حاشیه ندارد.

فرآیند ساخت لوله استنلس استیل بدون درز ، سوراخ سوراخ استیل ضدزنگ با دمای 2200 درجه فارنهایت است. در این درجه حرارت بالا ، فولاد ابزار پس از تمبر و رسم ، از سوراخ نرم و مارپیچ می شود. این منجر به ضخامت نابرابر دیواره و بیرون زدگی زیاد لوله استیل بدون درز می شود.


ویژگی های لوله استیل ضد زنگ بدون درز: ابتدا ضخامت دیواره دیواره محصول ضخیم تر و اقتصادی تر و کاربردی تر خواهد بود. هرچه ضخامت دیواره ضخیم تر باشد ، هزینه پردازش بالاتر خواهد بود. دوم ، فرایند محصول عملکرد محدود آن را تعیین می کند. به طور کلی ، دقت لوله های فولادی بدون درز پایین است: ضخامت دیواره نابرابر ، سطح داخلی و بیرونی سطح لوله پایین است ، هزینه اندازه آن زیاد است ، و در سطح داخلی و خارجی نقاط جیب و لکه های سیاه وجود دارد. آسان نیست علاوه بر این ، تشخیص و شکل گیری آن باید به صورت آفلاین انجام شود. بنابراین مزایای آن در فشار بالا ، مقاومت بالا و مواد سازه مکانیکی را نشان می دهد.


طبقه بندی لوله استنلس استیل بدون درز: با توجه به روش نورد ، می توان آن را به نورد گرم ، اکستروژن گرم و نقاشی سرد (نورد) لوله از جنس استنلس استیل تقسیم کرد. با توجه به ساختار متالوگرافیکی متفاوت از فولاد ضد زنگ ، می توان آن را به لوله بدون درز فولادی ضد زنگ نیمه مارتنزنیک ، لوله بدون درز مارتنزنیس ، لوله بدون درز فولاد ضد زنگ مارتنزیتی ، لوله بدون درز آستنیت فریت و غیره تقسیم کرد. با توجه به شکل بخش ، می توان آن را به لوله های دایره ای و لوله مخصوص شکل تقسیم کرد. لوله های فولادی دایره ای به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند ، اما همچنین برخی از مربع ، مستطیل ، نیم دایره ، شش ضلعی ، مثلث دو طرفه ، هشت ضلعی و سایر لوله های استیل ضدزنگ خاص وجود دارد.


مضرات لوله استنلس استیل بدون درز: به دلیل عدم وجود ترکیب شیمیایی مناسب برای جوشکاری ، عوامل ناپایداری مختلفی در فرآیند جوشکاری به وجود خواهد آمد که جوشکاری آن به راحتی و کاملاً آسان نیست.


لوله فولادی ضد زنگ بدون درز معمولاً در ساختار مشترک و ساختار مکانیکی لوله استیل ضد زنگ بدون درز استفاده می شود. به عنوان مثال ، نورد گرم و سرد انواع لوله های تجهیزات از جنس استنلس استیل ، شیمیایی و نفت و بخش های مختلف ساختاری استیل برای مقاصد مختلف.