لوله استنلس استیل چیست؟

لوله استنلس استیل نوعی فولاد دور توخالی است که محصول مهمی در صنعت فولاد است. از آن در اقتصاد ملی بسیار استفاده می شود. از آنجا که لوله استیل دارای بخش توخالی است ، برای لوله های انتقال مایع ، گاز و جامد مناسب است. در عین حال ، در مقایسه با همان وزن فولاد دور ، لوله فولادی دارای ضریب قطعه بزرگ ، خم شدن بزرگ و استحکام چرخشی است ، بنابراین در ساختارهای مختلف مکانیکی و معماری نیز به ماده ای مهم تبدیل می شود. ساختار و اجزای ساخته شده از لوله از جنس استنلس استیل در شرایطی با وزن برابر ، دارای مدولولت بزرگتر از اجزای جامد هستند. بنابراین ، لوله استنلس استیل به خودی خود نوعی فولاد مقطع اقتصادی است که می تواند موجب صرفه جویی در فلز شود. این بخش مهمی از فولاد به ویژه در صنایع حفاری ، ذوب و حمل و نقل نفت است. ثانیا ، حفاری های زمین شناسی ، صنایع شیمیایی ، صنعت ساخت و ساز ، صنعت ماشین آلات ، ساخت هواپیما و خودرو و همچنین دیگ بخار ، تجهیزات پزشکی ، مبلمان و تولید دوچرخه و غیره نیز به جنبه های گوناگونی احتیاج دارند. لوله های فولادی امروزه با توسعه فن آوری های جدید مانند انرژی اتمی ، موشک ، موشک و صنعت هوافضا ، لوله استنلس استیل نقش مهمی در صنعت دفاعی ملی ، علم و فناوری و ساخت و ساز اقتصادی ایفا می کند.


ویژگی های لوله از جنس استنلس استیل: مقاومت در برابر سطح کمتر از 1000 MΩ. محافظت در برابر سایش قابل جمع شدن مقاومت شیمیایی عالی؛ مقاومت در برابر فلز قلیایی و اسید خوب؛ چقرمگی شدید؛ بازدارنده شعله.


با توجه به حالت تولید ، لوله استنلس استیل به دو نوع لوله بدون درز و لوله جوش داده شده تقسیم می شود. لوله فولادی بدون درز را می توان به لوله نورد گرم ، لوله نورد سرد ، لوله کشیده سرد و لوله اکسترود شده و غیره تقسیم کرد. طراحی سرد و نورد سرد از لوله های فولادی ثانویه است. در حال پردازش؛ لوله های جوش داده شده به لوله های جوش مستقیم و لوله های جوش داده شده مارپیچی تقسیم می شوند.


با توجه به کاربرد ، می توان آن را به لوله های چاه نفت (پوشش ، لوله نفت و لوله حفاری و غیره) ، لوله لوله ، لوله دیگ بخار ، لوله سازه مکانیکی ، لوله هیدرولیک پروپیلن ، لوله سیلندر گازی ، لوله زمین شناسی ، لوله شیمیایی ( لوله کود فشار قوی ، لوله ترک خوردگی نفت) و لوله کشتی و غیره